Tuesday, 27 June 2017 01:57

ثبت اختراع جاده‌های سیم‌دار که به خودروهای الکتریکی در حین رانندگی برق می رسانند

Rate this item
(1 Vote)

ثبت اختراع جاده‌های سیم‌دار که به خودروهای الکتریکی در حین رانندگی برق می رسانند

 

بر اساس یک تحقیق جدید، یک سیستم برق بدون سیم جدید می‌تواند به مردم کمک کند تا از مشکلات ناشی از انبوه سیم‌های ضروری به‌هم‌پیچ‌خورده و شلوغ اجتناب کرده و روش کارآمدتری را برای شارژ خودروهای الکتریکی در حین حرکت ارائه نمایند.

 

محققان دانشگاه استنفورد، مفهومی از فیزیک کوآنتوم را برای تولید یک شاژرر بدون‌سیم اتخاذ کرده‌اند که این شارژر می‌تواند کاری انجام دهد که سایر شارژرهای بدون‌سیم قادر به انجام آن نیستند: تنظیم اتوماتیک فرکانس موج رادیویی-یعنی رسانه‌ای که برق را انتقال می‌دهد- برای لحاظ کردن تغییرات فاصله بین صفحه شارژکننده[1]و دستگاه.

 

تیم مربوطه با یک آزمایش نشان داد که سیستم فوق، برق را با بازده 100 درصد تا فاصله حدود 27 اینچ (70 سانتی‌متر) انتقال می‌دهد. «سید آساواووراریت» نامزد دکترا[2]ی مهندسی برق دانشگاه استنفورد به «لیو ساینس» گفت: «این فاصله برای خودروهای برقی عالی است. کف خودرو حدود 20 سانتی‌متر (8 اینچ) از سطح جاده فاصله دارد. می‌توان صفحه شارژکننده را در زیر سطح جاده جاسازی کرد».

 

آساواووراریت و همکاران او نتایج تحقیق خود را در یک مقاله که امروز (14 ژوئن) به صورت آنلاین در ژورنال «جِرنال نِیچر» منتشر شد، اعلام کردند. هر چند سایر دستگاه‌های شارژر بدون سیم، از جمله شارژرهای تلفن، از قبل وجود دارند، اما اگر فاصله دستگاه از شارژر خیلی کم یا خیلی زیاد باشد، بازدهِ آنها فوق‌العاده پایین می‌آید. این بدان معنی است که تلفن باید دقیقاً در روی صفحه شارژکننده قرار داده شود تا به بهترین وجه کار کند، و یک خودروی الکتریکی باید مستقیماً روی صفحه شارژکننده پارک شود تا با حالتی پُربازده شارژ شود. بنا به عقیده آساواووراریت، با چنین وضعیتی، افسارِ دستگاه‌های الکترونیک، هر چند به طور نامرئی، کماکان در اختیار منابع تغذیه آنها می‌باشد.

اختراع

 

 اختراع

Read 1981 times
Login to post comments
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»