Thursday, 02 March 2017 00:29

ثبت اختراع میز تنیس هوشمند

Rate this item
(1 Vote)

اختراع 

اگر شما علاقه مند به یادگیری تنیس روی میز هستید این ربات ژاپنی یکی از بهترین گزینه هاست. این ربات که یکی از جدید ترین اختراعات کشور ژاپن است فورفوس نام دارد.

که به عنوان اولین ربات مربی هوشمند تنیس روی میز برای آموزش و تمرین تنیس روی میز بصورت حرفه ای شناخته شده است . این ربات با استفاده از دو دوربینی که در قسمت جلوی آن تعبیه شده است قادر به این است تا

80 بار در هر ثانیه توپ را دنبال کند که این مقدار بسیار شگفت انگیز است. علاوه بر این ربات فورفوس در نقش یک مربی برای دانش آموزان و حریف تمرینی قابل استفاده است.

الگوریتم و هوش مصنوعی اجازه میدهد فورفوس تا به بازیکنان امتیاز دهد و میزان بازی آنها را نیز ارزیابی کند. با این وجود شرکت الکترونیکی امرن کرپ فورفوس را الزاما برای توسعه دادن و پیشرفت بازیکنان تنیس روی میز طراحی نکرده است بلکه

برای هماهنگ کردن رابطه انسان ها با ربات ها نیز بوده است. در واقع هماهنگی رابطه میان انسان و ربات یکی از مهمترین اهداف در ساخت و تولید این اختراع بوده است .

مدیر این پروژه تاکو اویا بر این اعتقاد است که در حال حاضر این انسان ها هستند که به ربات ها می آموزند چگونه رفتار کنند و یا آموزش بدهند اما در 20 سال آینده این امکان وحود دارد تا یک ربات به ربات دیگری آموزش بدهد.

 

Read 2270 times
Login to post comments
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»