Thursday, 11 September 2014 11:31

سیستم تحویل دارو

Rate this item
(0 votes)

 سیستم تحویل دارو به ضخامت یک لایه نازک فیلم ممکن است تا یک سال نیازهای پزشکی دوران بدنی را تامین کند. بیمارانی مبتلا به شرایط پایداری مانند دردهای مزمن هستند معمولا با دو گزینه مواجه هستند: یا علائم و نشانه های بیماری خود را تحمل کنند ، و یا عواقب و عوارض ناشی از مصرف حجم زیادی از داروهای سیستمیک را بپذیرند.

تحقیقات قابل توجهی در سراسر جهان در ساخت سیستم تحویل داروی پایدار، قابل بازیافت زیستی ، مختص بافت خاص با هدف توجه به این موضوع انجام شده است. تا همین اواخر، این سیستم ها تنها برای چند هفته مفید بوده اند، اما در حال حاضر، محققان دانشگاه MIT  کنیک جدیدی را بوجود آورده اند که ممکن است طول عمر سیستم های دارورسانی هدفمند را تا 14 ماه افزایش دهد.

در یک مطالعه منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ، محققان یک سیستم لایه لایه از فیلم های (غشا های) در مقیاس نانورا توصیف کرده اند که این امکان را بوجود می آورد تا خروج و رها سازی کنترل شده دارو در مدت زمان طولانی نسبت به شرایط قبل از این انجام شود. محققان چنین سیستم تحویل دارویی را برروی  یک مولکول کوچک، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، (NSAID)، دیکلوفناک، و در درمان آرتروز و درد مزمن مورد آزمایش قرار دادند.

مزایای یک سیستم تحویل داروی پایدار و موضعی خاص متعدد هستند، از جمله به حداقل رساندن در معرض قرار گرفتن اندام های حیاتی با دوز بالای دارو، حفظ غلظت دارویی مربوط در منطقه مبتلا، و فراهم کردن این امکان که بیمار به بیش از یک سال تا تعویض مجدد دستگاه وقت دارد. امیدواریم، این تکنولوژی به یک ابزار مفید در کاهش روند درمان شرایط ناتوان کننده متعدد تبدیل شود.

Read 1244 times
Login to post comments
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»