Thursday, 30 March 2017 00:41

کنترل همه چیز دور مچ دست

Rate this item
(0 votes)

ثبت اختراع ژاکت هوشمندی که دارای فناوری لمسی است.

ژاکت‌های جین در حال بدست آوردن یک به روز‌رسانی قرن 21امی هستند: بر طبق گزارشات خبری، شرکت levi’s و شرکت گوگل در حال برنامه‌ریزی جهت تولید یک ژاکت هوشمند در اواخر امسال هستند.

بر اساس گزارش تک تایمز، این پروژه که جاکوآرد (نقش و نگار روی لباس) نامیده می‌شود، ابتدا در ژوئن 2015، به عنوان تولید که می‌تواند با گوشی هوشمند صاحبش ارتباط برقرار کند، به همگان معرفی شد. در می 2016 از این ژاکت که ژاکت رهگذر هم نامیده می‌شود، پرده‌برداری شد؛ در این آخر هفته و در همایش جنوب از جنوب غربی، شرکت levi’s و گوگل جزئیات بیشتری در مورد این ژاکت هوشمند ارائه کردند. این دو شرکت اعلام کرده‌اند که قیمت این ژاکت 350 دلار خواهد بود و در پاییز امسال به عموم عرضه خواهد شد.

 این ژاکت از طریق فناوری بلوتوث با گوشی هوشمند شخص ارتباط برقرار می‌کند. پارچه رسانای قسمت مچ این ژاکت به عنوان پنل کنترلی گوشی عمل می‌کند. 

ایوان پوپیرف، سرپرست تیم پروژه‌ها و فناوری پیشرفته شرکت گوگل در یک ویدئو طرز کار این ژاکت هوشمند را شرح داده است. وی می‌گوید که در این لباس الیاف رسانا جایگزین بخشی از الیاف اصلی پارچه شده است و بدین صورت فناوری بافته شده می‌تواند اشاره‌های ساده را همچون صفحه لمسی تشخیص دهد. 

 Ars Technica گزارش می‌دهد که پوپیرف در جریان نشست خبری‌اش در همایش AXSW گفته است: «این فناوری ایده‌ای مانند زیپ خواهد شد، و می‌توان از آن به شکل‌های گوناگون استفاده کرد». «فکر می‌کنم که این ژاکت اولین محصول تجاری خواهد بود که از ایده تعامل لمسی صفحه هوشمند استفاده می‌کند و آن را در محصول اصلی بکارمی‌برد.» 

بر اساس ویدئویی تبلیغاتی که شرکت levi منتشر کرده‌ است، افرادی که این ژاکت هوشمند را می‌پوشند می‌توانند از آن جهت پاسخ‌ گفتن به تماس‌ها، تغییر آهنگ در حال پخش و تعیین جهت استفاده کنند.  دستگاه بلوتوث، مانند دکمه سر دست به لباس وصل می‌شود و 15 الیاف رسانا را به گوشی هوشمند فرد متصل می‌کند؛ بر اساس گزارش اینگجت، باتری‌های دستگاه طوری طراحی شده است تا بتواند حداقل دو روز دوام بیاورد.

این ژاکت جدا از پارچه رسانا و دکمه سر دست بلوتوثی، درست مانند یکی از تولیدات کتان levi’s است. بر اساس گزارش اینگجت، حتی‌ می‌توان آن را شست، اما پیش از شستن باید دکمه سر دست بلوتوثی را جدا کرد.

اختراع

 

 

Read 2039 times
Login to post comments
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»