ثبت اختراع

ثبت اختراع (34)

 

میشل لی، مدیر اجرایی اداره ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات‌متحده، استعفا داده است، منابع دولتی این خبر در سایت خبری POLITICO را تأیید می‌کنند.

لی، رئیس اسبق امور ثبت اختراع گوگل، به‌عنوان اولین زنی که این سمت را تصاحب می‌کرد، در سال 2014 از سوی رئیس‌جمهور وقت آمریکا، باراک اوباما به سمت رئیس اداره ثبت منصوب شد. او پس از انتخابات دونالد ترامپ در ماه نوامبر به سایت خبری POLITICO گفت که او مشتاق ادامه و حفظ دوران ریاست خود بوده است. وضعیت او ماه‌ها به‌صورت رمز و رازی باقی‌مانده بود، اما اداره ثبت اختراعات در اواسط ماه مارس تأیید کرد که او همچنان به‌عنوان مدیر مربوطه زیر نظر دولت ترامپ کار خواهد کرد.

هیچ‌گونه دلیلی برای استعفای وی اعلام‌نشده است. درحالی‌که شایعات منتشرشده مبنی بر این است که لی برای بعضی از پست‌های دیگر دولت ترامپ، احتمالاً به‌عنوان مدیر دفتر سیاست‌های علم و فناوری کاخ سفید در نظر گرفته‌شده است، وزارت بازرگانی اقدام بعدی در خصوص وی را به‌طور رسمی اعلام نکرده است.

"ویلبر رأس، وزیر بازرگانی در بیانیه‌ای مکتوب، اظهار داشت:" ما از میشل لی به خاطر خدماتی که برای کشورش و وزارت بازرگانی به انجام رسانده است قدردانی می‌کنیم. خانم میشل "به‌عنوان اولین زن در سمت مدیر دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات‌متحده در تاریخ کشورمان، به‌طور خستگی‌ناپذیری به‌منظور خدمات‌رسانی به ذینفعان و سهامداران و مردم آمریکا فعالیت کرده است. ما در تلاش کاری بعدی، برای او بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم. "

سخنگوی اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات‌متحده (  USPTO)، پائول فوسیتو هیچ‌ نظری درباره اینکه چه کسی ممکن است به‌عنوان مدیر اجرایی فعالیت کند، نداشت.

 

اختراع

در 16 می 2017، رئیس EPO، بنوا باتیستلی، با مدیر کل موسسه‌ی مالکیت صنعتی آنگولا (IAPI)، دکتر داریو کاماتی، در مقر EPO در مونیخ دیدار کرد. این اولین بازدید مقامات رسمی آنگولا از EPO بود. IAPI در سال 1996 به عنوان یک شاخه اجرایی در درون وزارت صنایع با مسئولیت اجرای قوانین مالکیت صنعتی ملی تاسیس گردید.

در طول این دیدار، رئیس باتیستلی و مدیر کل کاماتی اطلاعاتی را در مورد تحولات مرتبط با حق ثبت اختراع در اروپا و آنگولا، به ترتیب، رد و بدل کردند، و فرصت‌های مربوطه برای همکاری را بررسی کردند. IAPI در حال تلاش برای ترویج IP به عنوان ابزاری برای توسعه‌ اقتصادی و توسعه سیستم IP ملی مطابق با بهترین شیوه‌ها و استانداردهای بین‌المللی می‌باشد. بدین منظور، IAPI در جستجوی حمایت شرکای بین‌المللی، به خصوص EPO، می‌باشد.

رئیس باتیستلی و مدیر کل کاماتی در اصل در مورد شروع یک برنامه همکاری جامع در آینده از جمله اعتبارسنجی ثبت اختراع EP در آنگولا و کمک‌های فنی EPO برای توسعه سیستم ثبت اختراع ملی به توافق رسیدند. این برنامه همچنین قصد دارد ظرفیت‌های IAPI برای اداره‌ی تقاضاهای ثبت اختراع و اختراعات ثبت شده‌ی آنگولا را تقویت نماید، و همچنین آگاهی از مزایای حفاظت ثبت اختراع در این کشور را بالا ببرد.

بنوا باتیستلی، رئیس EPO، گفت، "آغاز یک برنامه همکاری یک نقطه‌ی عطف در روابط بین EPO و IAPI می‌باشد و چارچوبی را برای ابتکارات فراهم خواهد کرد که می‌تواند به ارائه‌ی حفاظت قویتر از ثبت اختراع برای کاربران ما کمک نماید. ادارات ما قادر خواهند بود تا در کنار همدیگر کار کنند تا به ساخت ظرفیت ملی آنگولا برای حمایت از نوآوری و رشد کمک نمایند."

داریو کاماتی، مدیر کل IAPI اظهار داشت، "همکاری با EPO انگیزه‌ای را برای صاحبان حق اختراع در اروپا ایجاد خواهد کرد تا سرمایه‌گذاری در آنگولا را در نظر بگیرند، و در نتیجه توسعه‌ی اقتصادی این کشور را تقویت نمایند."

آنگولا یکی از امضاکنندگان کنوانسیون پاریس، معاهده‌ی همکاری حق ثبت اختراع، و توافقنامه TRIPS می‌باشد، و اخیرا در حال اصلاح قانون سال 1992 خود در مورد حق ثبت اختراع مطابق با این معاهدات بین‌المللی با نگاهی به سازگاری با سیستم IP بین‌المللی آنگولا می‌باشد.

 

اختراع

Thursday, 04 May 2017 15:41

ثبت اختراع جدید نایک

Written by

نایک درخواست حق ثبت اختراع پارچه جین (دنیم) تقویت شده را می دهد

(توضیح مترجم: دنیم که بعنوان پارچه جین شناخته می شود یک پارچه پنبه ای محکم و ضخیم است که در آن پود از دو یا بیشتر از دو تار می‌گذرد. معمولاً به این پارچه رنگ نیلی زده می‌شود تا به رنگ آبی در آید.)

 

شرکت نایک (توضیح مترجم:‌ NKE نماد استفاده شده در بازار بورس می باشد  0.14٪ -)  درخواست حق ثبت اختراع پارچه جین (دنیم) تقویت شده را داده است . کمپانی این پارچه جدید را اینطور توصیف می کند: «پارچه کتانی جدید (دنیم) با استحکام بالا ، با تبادل رطوبتی مناسب ، با کشسانی مناسب می باشد ». نسبت این مواد ممکن است در بخشهای مختلف لباس جهت عملکردهای مختلف تفاوت داشته باشد.

این پارچه برای ورزش های سخت و مخاطره آمیزی مانند اسکیت بورد بازها و اسکیت روی شن طراحی شده که نیاز به ابزار بخصوص برای این ورزش است و همچنین آن هایی که می خواهند از مد روز نیز پیروی کنند مناسب است.

تحلیلگران در موسسه Instinet اینستینت در گفتگوهایی که در روز سه شنبه ردوبدل کردند این حرکت شرکت نایک را یک عمل مورد توجه در روند تغییرات پارچه های دنیم در مقابل روند Athleisure  اتلیژر می دانند.

( توضیح مترجم: روند Athleisure  روندی در مد است که در ابتدا پارچه های کتانی جین برای کارگران ساخته شد و سپس تغییر یافت و به پوششی برای مدرسه و محل کار و دیگر مکان های اجتماعی تبدیل شد)‌

 

ارزش سهام نایک امسال تا ۳/۹ درصد بالا رفت اما در دوازده ماه گذشته ۱/۶ درصد افت کرده بود. شاخص S&P با ۵۰۰ واحد SPX با رشد 2/0٪ درصدی به ۷/۶٪ در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

 

اختراع

مورد حق انحصاری ثبت اختراع پرونده های Nikon در برابر ASML ، Carl Zeiss روی تکنولوژی لیتوگرافی

شرکت Nikon ژاپن ، دوشنبه گفت که فعالیت قانونی درمقابل ASML Holding NV و  Carl Zeiss AG [CZTOP.UL] را شروع کرده اند ، با گفتن اینکه شرکت های هلندی و المانی ، تکنولوژی لیتوگرافی شان را بدون اجاره شان استفاده کردند.

Nikon ، هشتمین سازنده بزرگ تجهیزات تراشه ، گفت که موردهای تخلف حق انحصاری را در هلند ، آلمان و ژاپن در مقابل ASML ، که ماشین های لیتوگرافی نیمه رسانا میسازد ، و Carl Zeiss ، تهیه کننده اپتیکی ASML، پرونده کرده بود.

Nikon  در یک بیانیه گفت "ASML و Zeiss تکنولوژی ثبت شده یNikon را در سیستم های لیتوگرافی ASML  ،که به طور جهانی برای ساخت نیمه رساناها استفاده میشود ، بدون اجازه Nikon به کار بردند ، ، بنابراین از حقوق انحصاری Nikon تخلف کردند "

Nikon گفت به دنبال خسارات و جلوگیری از اینکه ASML و Zeiss تکنولوژی را بفروشند، است.

ASML بر بازار ماشین های لیتوگرافی نیمه رسانا تسلط دارد ، که مدارهای الکترونیک بر ویفر های سیلیکون را معین میکند . تجارت خانه ی پایه ی هلند ، طبق یک گزارش تحقیقات ژانویه از Fitch Ratings،یک اشتراک 90 درصدی از بازار در چنین ماشین های پیشرفته ای دارد.

رییس ASML و مدیرعامل اجرایی Peter Wennink گفت " دادخواهی Nikon بی پایه و ناملزوم است  و برای صنعت نیمه رسانا تردید می آفریند " .او گفت ASML به دفعات تلاش کرده تا بر سر یک افزونه ی توافق بین گواهینامه ای با Nikon به توافق برسند .

Nikon  گفت فعالیت قانونی بعد از اینکه میانجی گری انجام شده به وسیله یک قاضی بازنشسته در ایالات متحده اواخر سال پیش نتوانست به یک توافق برسد می آید .

Carl Zeiss به سرعت برای نظردهی در دسترس نبود .

طبق گفته Nikon  مباحثه اخرین چیزی است که شامل سه تایشان است ، با ASML و Carl Zeiss که به Nikon به ترتیب 87 ملیون $ و 58 ملیون $ در 2004 پرداخت کنند .

(گزارش شده به وسیله Harro ten Wolde و Eric Auchard در FRANKFURT ، Sam Nussey در TOKYO ؛ ادیت شده به وسیله Maria Sheahan و Christopher Cushing)

 

اختراع

 

کمک و راهنمایی مخترعینی که منابع کافی در اختیار ندارند، در نظام ثبت اختراع

«IAP همچنین قول می‌دهد تا از ابتکارات ملی حمایت کند، نظام ملی ثبت اختراع را بهبود بخشد، و به رشد اقتصادی کمک کند. در دنیای جهانی شده امروزی، حق انحصاری ثبت اختراع، جایگاه انحصاری مالک اختراع را در بازار تضمین می‌کند و به او کمک می‌کند تا سرمایه تجاری لازم را بدست آورد. کمک به مخترعان محلی جهت ثبت اختراعشان، کمکی ارزشمند در تبدیل قوه ابتکار به فرصت تجاری است. IAP تاکنون به 13 مخترع در سه کشور کمک کرده است. از جمله اختراعات آنها یک قهوه‌ی اسپرسو‌ساز قابل حمل، و یک ماشین که فضولات انسانی را به کود تبدیل می‌کند است. اختراعی که فرآیند ثبت ان از بقیه اختراعات پیش‌تر رفته است، یک ماشین و یک فرآیند برای بدست آوردن غذای حیوانات از گیاهان زائد است. این اختراع از قبل  موضوع درخواست ثبت بین المللی (PCT/ IB2016/055056) تحت نظر پیمان همکاری ثبت اختراعات WIPO بوده است. WIPO روشی جهت بدست آوردن حقوق ثبت اختراع و محافظت از آن در حوزه قضایی چند کشور فراهم می‌کند.اختراع

Friday, 24 March 2017 04:16

صدور 3 میلیون حق ثبت اختراع

Written by

دپارتمان پیمان همکاری حق ثبت اختراع سازمان جهانی مالکیت معنوی، ۳ میلیون درخواست حق ثبت اختراع را منتشر می کند.

بخش ارتباطات سازمان جهانی مالکیت معنوی،‌ کاترین جویل (Catherine Jewell)

در فوریه ۲۰۱۷ سازمان جهانی مالکیت معنوی ۳ میلیون درخواست حق ثبت اختراع را تحت پیمان همکاری حق ثبت اختراع منتشر کرد.
این نقطه عطفی در تاریخ سیستم حق ثبت اختراع بین المللی و سازمان جهانی مالکیت معنوی است و این گواه
دیگری است که نشان می دهد در میان مقدار زیادی از عدم اطمینان اقتصادی،‌ همچنان اقتصاد جهانی پر رونق است.
از زمانی که پیمان همکاری حق ثبت اختراع در سال ۱۹۷۸ عملیاتی شد بصورت قابل توجهی رشد کرد و برای اینکه به عدد ۱ میلیون حق ثبت اختراع بیم المللی برسد ۲۶ سال طول کشید و این اتفاق در سال ۲۰۰۴ افتاد. اما جالب آن است که کمتر از ۱۲ سال طول کشید تا این عدد به ۳ میلیون برسد.
به غیر از یک نوسان گذرا در سال ۲۰۰۹ (‌تنها سالی که افت وجود داشت)‌ استفاده از سیستم پیمان همکاری حق ثبت اختراع هر ساله رشد داشته است. در سال ۲۰۱۵ رکورد ۲۱۸۰۰۰ مورد حق ثبت اختراع بین المللی در سیستم ثبت شد و با چشم انداز موجود یک سال پر رشد برای ۲۰۱۶ مورد انتظار خواهد بود.

اختراع

نوشتار زیر نشان دهنده گواهی ثبت اختراعاتی است که به افراد یا کمپانی هایی در ویرجینیای مرکزی اعطا شده است. لیست، شامل نام اختراع، شماره اختراع ، نام مخترع بومی و محل آن و مدعی اختراع و توصیف کوتاهی از اختراع بصورت خلاصه است. این اطلاعات از دفتر ثبت اختراع وعلائم تجاری ایالات متحده تهیه شده است.
مثال:
«روش ها و شیوه‌ای برای برای تسهیل تشخیص نزدیکی و ردیابی مکانی» ( اختراع ثبت شده آمریکا 9,584,965) Robert Lee Wallace of Glen Allen ،شرکت جنرال الکتریک در شهر اسکنکتادی نیویورک (Schenectady) .
روش: شیوه و روش ها و دستگاه ها و ماشین آلات برای تسهیل ردیابی مکانی مجاورتی بهینه شده اند. بعنوان یک مثال از این روش می توان گفت که این روش شامل دریافت پیام جمع آوری شده توسط یک بج موجود در محیط اطراف است ( توضیح مترجم:‌ بج مانند گیرنده کوچک دکمه مانند آنچه که با سنجاق به سینه و روی لباس وصل می کنند می باشد) که اطلاعاتی مانند شدت سیگنال و زمان را جمع آوری می کند.
این مثال از روش، همچنین شامل اطلاعات مکانی-محیطی براساس اولین سیگنال دریافتی از اطراف می باشد.
این مثال از روش، همچنین شامل اطلاعات ارزش و اهمیت موضوع براساس اولین سیگنال دریافتی از اطراف می باشد.
این مثال از روش، همچنین شامل ترکیب اطلاعات ارزش و اهمیت موضوع و اطلاعات مکانی-محیطی براساس اولین سیگنال دریافتی از اطراف می باشد و می تواند این دو را با زمان ها متفاوت دریافتی از بج موجود در محیط بصورت ترکیب تقدم و تاخر زمانی ارایه کند. به این صورت که با ترکیب اطلاعات زمانی و مکانی که از بج می رسد می توان موقعیت را در هرلحظه بدست آورد.

اختراع

Saturday, 18 October 2014 16:08

مرکز فروش اختراع

Written by

کارشناسان با تجربه و متعهد، تعدادی اختراع ثبت شده و ثبت نشده موجود است ؛

با قیمت مناسب بخرید و از مزایای آن (داشتن امتیاز ثبت اختراع ، و کسب درآمد از تولید و معافیت سربازی وعضویت در بنیاد ملی نخبگان و …) بهره مند شوید.

کلیه مراحل ثبت اختراع طی وکالت نامه رسمی دادگستری و توسط وکیل رسمی دادگستری انجام می شود. با نهایت سرعت و دقت امور ثبت اختراع شما را انجام خواهد داد.

مرکز فروش و ثبت اختراع با تضمین قانونی در حداقل زمان ممکن:

 • اگر زمان و تعهد کاری برای شما مهم است
 • اگردنبال گرفتن تایدیه دانشگاهی برای ایده خود هستید
 • اگر می خواهید در کمتر از 45 روزصاحب ثبت اختراع شوید
 • اگر نمی خواهید درگیر طی کردن مراحل طولانی و تخصصی ثبت اختراع شوید

مزایا و تسهیلات عضویت در بنیاد ملی نخبگان :

 • معافیت سربازی ( ارائه کارت پایان خدمت )
 • اخذ وام های مسکن تا سقف 80 میلیون تومان
 • اخذ وام های کارآفرینی تا سقف 100 میلیون تومان
 • امکان شرکت در مسابقات بین المللی اختراعات جهان
 • بورسیه تحصیلی بدون گرفتن و ثیقه جهت ادامه تحصیل

کارشناسان با تجربه و متعهد کلیه مراحل ثبت اختراع طی وکالت نامه رسمی دادگستری و توسط وکیل رسمی دادگستری انجام می شود. با نهایت سرعت و دقت امور ثبت اختراع شما را انجام خواهد داد.

فروش ثبت اختراع ، با تضمین قانونی ، در حد اقل زمان ممکن:

 • انجام تمامی مراحل ثبت اختراع با نهایت سرعت و دقت
 • گرفتن تائیدیه علمی از دانشگاههای معتبر
 • ارائه نمونه واقعی اختراع دفاع از اختراع در جلسه داوری
 • چاپ اختراع در روزنامه رسمی
 • تنظیم وکالت در دفاتر محل سکونت خودتان
Tuesday, 30 September 2014 09:51

قوانین کپی رایت WTO

Written by

ایران و سازمان تجارت جهانی، الحاق و عضویت در سازمان تجارت جهانی و موافقت نامه های بین المللی کپی رایت

دولت ایران با ممنوعیت هایی که توسط قوانین کپی رایت سازمان تجارت جهانی ایجاد می شود موافقت نکرد و اقدام به توزیع رایگان و بدون مجوز نرم افزارها، انهم در سطحی گسترده کرده است.  لینوکس، که در کشورهای با مالکیت معنوی قوی (IP) هم ازادانه تولید می شود، در ایران نیز با محبوبیت بالایی در حال رشد است.

ایران وقتی به طور کامل به عضویت سازمان تجارت جهانی درامد، باید این وضعیت را تغییر دهد، چرا که اعضای سازمان تجارت جهانی باید از قوانین کپی رایت این سازمان تبعیت کامل کنند. با این حال، ایالات متحده پیش از این 22 بار عضویت ایران را در سازمان تجارت جهانی وتو کرده است، و از سال 2007 به طور صریح از پذیرش عضویت کامل ایران در سازمان تجارت جهانی امتناع می کند . بنابراین، به عنوان یک ماده در روابط متقابل، بیان کرده که حاضر نیست قوانین کپی رایت در سازمان تجارت جهانی را رعایت کند. و از حق حاکمیت خود برای عدم تغییر قوانین مربوط به کپی رایت استفاده کرده است.

تولید کنندگان دارویی ایران به واسطه حمایت مالکیت معنوی دولت ایران بسیار آسیب می بینند. ایجاد یک مولکول برای درمان ترکیبی در دیگر کشورها به عنوان یک اختراع ،حمایت آن کشورها را به همراه دارد. با این حال، در حالی که ضعف پایبندی به قانون حق ثبت اختراع در ایران ادامه دارد، انتظار می رود این مشکلات، موانع قابل توجهی را برای شرکت های ایرانی مخترع در بازار جهانی ایجاد کند.

Saturday, 27 September 2014 08:25

تجارت الکترونیک در ایران

Written by

مجلس ایران قانون تجارت الکترونیک را در سال 2004 تصویب کرد. ماده 62-66 این قانون مشخص می کند که قوانین اموال معنوی موجود ایران در تمام معاملات الکترونیکی اعمال می شود. مواد 62 و 63 مرتبط با حمایت از حقوق مؤلفان هستند'؛ بندهای 64 و 65 از اسرار تجاری حمایت می کنند. ماده 66 نیز از علامت های تجاری و نام های دومین محافظت می کند.

Page 1 of 3
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»