Thursday, 04 May 2017 15:41

ثبت اختراع جدید نایک

Written by 
Rate this item
(0 votes)

نایک درخواست حق ثبت اختراع پارچه جین (دنیم) تقویت شده را می دهد

(توضیح مترجم: دنیم که بعنوان پارچه جین شناخته می شود یک پارچه پنبه ای محکم و ضخیم است که در آن پود از دو یا بیشتر از دو تار می‌گذرد. معمولاً به این پارچه رنگ نیلی زده می‌شود تا به رنگ آبی در آید.)

 

شرکت نایک (توضیح مترجم:‌ NKE نماد استفاده شده در بازار بورس می باشد  0.14٪ -)  درخواست حق ثبت اختراع پارچه جین (دنیم) تقویت شده را داده است . کمپانی این پارچه جدید را اینطور توصیف می کند: «پارچه کتانی جدید (دنیم) با استحکام بالا ، با تبادل رطوبتی مناسب ، با کشسانی مناسب می باشد ». نسبت این مواد ممکن است در بخشهای مختلف لباس جهت عملکردهای مختلف تفاوت داشته باشد.

این پارچه برای ورزش های سخت و مخاطره آمیزی مانند اسکیت بورد بازها و اسکیت روی شن طراحی شده که نیاز به ابزار بخصوص برای این ورزش است و همچنین آن هایی که می خواهند از مد روز نیز پیروی کنند مناسب است.

تحلیلگران در موسسه Instinet اینستینت در گفتگوهایی که در روز سه شنبه ردوبدل کردند این حرکت شرکت نایک را یک عمل مورد توجه در روند تغییرات پارچه های دنیم در مقابل روند Athleisure  اتلیژر می دانند.

( توضیح مترجم: روند Athleisure  روندی در مد است که در ابتدا پارچه های کتانی جین برای کارگران ساخته شد و سپس تغییر یافت و به پوششی برای مدرسه و محل کار و دیگر مکان های اجتماعی تبدیل شد)‌

 

ارزش سهام نایک امسال تا ۳/۹ درصد بالا رفت اما در دوازده ماه گذشته ۱/۶ درصد افت کرده بود. شاخص S&P با ۵۰۰ واحد SPX با رشد 2/0٪ درصدی به ۷/۶٪ در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

 

اختراع

Read 2915 times
Login to post comments
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»