Sunday, 24 September 2017 11:37

میشل لی مدیر اجرایی اداره ثبت اختراعات استعفا می‌دهد

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

میشل لی، مدیر اجرایی اداره ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات‌متحده، استعفا داده است، منابع دولتی این خبر در سایت خبری POLITICO را تأیید می‌کنند.

لی، رئیس اسبق امور ثبت اختراع گوگل، به‌عنوان اولین زنی که این سمت را تصاحب می‌کرد، در سال 2014 از سوی رئیس‌جمهور وقت آمریکا، باراک اوباما به سمت رئیس اداره ثبت منصوب شد. او پس از انتخابات دونالد ترامپ در ماه نوامبر به سایت خبری POLITICO گفت که او مشتاق ادامه و حفظ دوران ریاست خود بوده است. وضعیت او ماه‌ها به‌صورت رمز و رازی باقی‌مانده بود، اما اداره ثبت اختراعات در اواسط ماه مارس تأیید کرد که او همچنان به‌عنوان مدیر مربوطه زیر نظر دولت ترامپ کار خواهد کرد.

هیچ‌گونه دلیلی برای استعفای وی اعلام‌نشده است. درحالی‌که شایعات منتشرشده مبنی بر این است که لی برای بعضی از پست‌های دیگر دولت ترامپ، احتمالاً به‌عنوان مدیر دفتر سیاست‌های علم و فناوری کاخ سفید در نظر گرفته‌شده است، وزارت بازرگانی اقدام بعدی در خصوص وی را به‌طور رسمی اعلام نکرده است.

"ویلبر رأس، وزیر بازرگانی در بیانیه‌ای مکتوب، اظهار داشت:" ما از میشل لی به خاطر خدماتی که برای کشورش و وزارت بازرگانی به انجام رسانده است قدردانی می‌کنیم. خانم میشل "به‌عنوان اولین زن در سمت مدیر دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات‌متحده در تاریخ کشورمان، به‌طور خستگی‌ناپذیری به‌منظور خدمات‌رسانی به ذینفعان و سهامداران و مردم آمریکا فعالیت کرده است. ما در تلاش کاری بعدی، برای او بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم. "

سخنگوی اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات‌متحده (  USPTO)، پائول فوسیتو هیچ‌ نظری درباره اینکه چه کسی ممکن است به‌عنوان مدیر اجرایی فعالیت کند، نداشت.

 

اختراع

Read 2853 times
Login to post comments
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»