Tuesday, 13 June 2017 00:11

EPO و موسسه‌ی مالکیت صنعتی آنگولا همکاری دو جانبه را آغاز نمودند

Written by 
Rate this item
(0 votes)

در 16 می 2017، رئیس EPO، بنوا باتیستلی، با مدیر کل موسسه‌ی مالکیت صنعتی آنگولا (IAPI)، دکتر داریو کاماتی، در مقر EPO در مونیخ دیدار کرد. این اولین بازدید مقامات رسمی آنگولا از EPO بود. IAPI در سال 1996 به عنوان یک شاخه اجرایی در درون وزارت صنایع با مسئولیت اجرای قوانین مالکیت صنعتی ملی تاسیس گردید.

در طول این دیدار، رئیس باتیستلی و مدیر کل کاماتی اطلاعاتی را در مورد تحولات مرتبط با حق ثبت اختراع در اروپا و آنگولا، به ترتیب، رد و بدل کردند، و فرصت‌های مربوطه برای همکاری را بررسی کردند. IAPI در حال تلاش برای ترویج IP به عنوان ابزاری برای توسعه‌ اقتصادی و توسعه سیستم IP ملی مطابق با بهترین شیوه‌ها و استانداردهای بین‌المللی می‌باشد. بدین منظور، IAPI در جستجوی حمایت شرکای بین‌المللی، به خصوص EPO، می‌باشد.

رئیس باتیستلی و مدیر کل کاماتی در اصل در مورد شروع یک برنامه همکاری جامع در آینده از جمله اعتبارسنجی ثبت اختراع EP در آنگولا و کمک‌های فنی EPO برای توسعه سیستم ثبت اختراع ملی به توافق رسیدند. این برنامه همچنین قصد دارد ظرفیت‌های IAPI برای اداره‌ی تقاضاهای ثبت اختراع و اختراعات ثبت شده‌ی آنگولا را تقویت نماید، و همچنین آگاهی از مزایای حفاظت ثبت اختراع در این کشور را بالا ببرد.

بنوا باتیستلی، رئیس EPO، گفت، "آغاز یک برنامه همکاری یک نقطه‌ی عطف در روابط بین EPO و IAPI می‌باشد و چارچوبی را برای ابتکارات فراهم خواهد کرد که می‌تواند به ارائه‌ی حفاظت قویتر از ثبت اختراع برای کاربران ما کمک نماید. ادارات ما قادر خواهند بود تا در کنار همدیگر کار کنند تا به ساخت ظرفیت ملی آنگولا برای حمایت از نوآوری و رشد کمک نمایند."

داریو کاماتی، مدیر کل IAPI اظهار داشت، "همکاری با EPO انگیزه‌ای را برای صاحبان حق اختراع در اروپا ایجاد خواهد کرد تا سرمایه‌گذاری در آنگولا را در نظر بگیرند، و در نتیجه توسعه‌ی اقتصادی این کشور را تقویت نمایند."

آنگولا یکی از امضاکنندگان کنوانسیون پاریس، معاهده‌ی همکاری حق ثبت اختراع، و توافقنامه TRIPS می‌باشد، و اخیرا در حال اصلاح قانون سال 1992 خود در مورد حق ثبت اختراع مطابق با این معاهدات بین‌المللی با نگاهی به سازگاری با سیستم IP بین‌المللی آنگولا می‌باشد.

 

اختراع

Read 2905 times
Login to post comments
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»