سه شنبه, 11 مهر 1396 ساعت 03:33

آیا ایده اختراع فوق العاده‌ای دارید؟

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

برای فروش اختراع شرکت‌های زیادی هستند که به دنبال خرید ایده‌های اختراع جدید هستند: اما یک مخترع مشتاق چگونه آنها را پیدا می‌کند؟ احتمالا این مساله چالش انگیزترین مانع در برابر مخترین است. حتی برجسته‌ترین ایده‌های اختراعی نیز بدون بازاریابی صحیح، ممکن است دیده نشوند.

انجام تحقیق آنلاین در مورد شرکت‌هایی که در همان صنعت مربوط به اختراع شما هستند، شروع خوبی است. می توانید با یک جستجوی ساده در گوگل شروع کنید، به فهرست‌های تجاری مراجعه کنید یا از ThomasNet.com استفاده کنید که یک بایگانی آنلاین از تولید کنندگان مختلف است و آنها را به دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم کرده است.

پس از اینکه لیستی از شرکت‌هایی که می‌خواهید ایده خود را به انها بفروشید، در مورد هر شرکت به طور کامل تحقیق کنید. برخی از تولید کنندگان صفحه خاصی در وبسایتشان دارند که شما را در مورد نحوه ثبت ایده‌های اختراع جدیدتان راهنمایی می‌کنند. راه‌هایی که برای این کار وجود دارد شامل تماس، ایمیل، فکس است و اگر شرکتی مجرایی برای ثبت کردن ایده اختراع ندارد، می‌توان از آن شرکت ملاقات حضوری داشت.

همانگونه که شرکت‌های زیادی هستند که به دنبال ایده‌های اختراعات جدید هستند، شرکت‌های زیادی هم هستند که در مقابل اختراعات مقاومت کرده یا حتی با مخترعین برخورد بدی دارند. این شرکت زمان یا منابع کافی برای استفاده از ایده‌های محصولات جدید ندارند. آماده باشید  که ایده شما رد شود. این به معنای این نیست که محصول شما خوب نیست. برخی شرکت‌ها اصلا حوصله این کارها را ندارند.

اگر یک تولید کننده جالب پیدا کردید، دو گزینه برای فروش ایده اختراع خود دارید. می‌توانید حق ثبت اختراع را به صورت یک جا بفروشید که در این حالت یک مقدار مجموع پول برای فروش ایده خود دریافت خواهید کرد. گزینه دوم این است که یک قرارداد پروانه استفاده امضا کنید که براساس آن به ازای هر فروش ایده اختراع خود حق‌الاختراع دریافت خواهید کرد.

اگر تصمیم گرفتید که قرارداد به صورت حق‌الختراع باشد، حتما با دقت آن را بررسی کنید. مطمئن شوید که بندهایی در قرارداد وجود دارد که براساس آنها شرکت نمی‌تواند در مدت قرارداد، نسبت به اختراع هیچ کاری انجام ندهد یا آن را تولید نکند. وجود این بند باعث خواهد شد اگر شرکت تلاش کافی برای تولید و فروش اختراع نکرد، شما بتوانید قرارداد را فسخ کنید. 

اختراع

بازدید 4562 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید