دوشنبه, 17 شهریور 1393 ساعت 17:57

آیا آیفون 6 با صفحه بزرگتر خود میتواند به راحتی در یک دست قرار گیرد؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

شرکت اپل پیش بینی کرد که به منظور برآورده کردن نیاز کاربران به موبایل‌هایی با صفحه بزرگتر، آیفون 6 صفحه ای 4.7 اینچی خواهد داشت. آیا این بدان معنا خواهد بود که شما برای کار و بازی با این گوشی جدید به هر دو دست خود نیاز دارید؟ بر اساس گزارش منتشر شده «tech blog» در روز جمعه و سایت مقایسه محصولات uswitch، خیر!

تقریبا بزرگتر کردن صفحه آیفون 6 ایجاب می‌کند که خود گوشی نیز ابعادی بزرگتر داشته باشد. اگر چنین باشد، نکته منفی این خواهد بود که گوشی جدید به راحتی گوشی های 5S و 5C در یک دست قرار نخواهد گرفت. کاربران، به خصوص آنهایی که انگشتان ظریفی دارند، برای دسترسی به قسمت بالای صفحه و یا پایین آن در کنار دکمه home باید از هر دو دست خود کمک بگیرند.

اما یک تحلیل «عکس‌های انحصاری» صورت گرفته توسط uSwitch و افشاگری‌های سونی دیکسون، افشا کننده معروف شرکت اپل، عنوان می‌کند که شرکت اپل راهی پیدا کرده که آیفون 6 علی رغم صفحه بزرگش، گوشی کوچکی باقی بماند.

در یک عکس مورد بررسی قرار گرفته توسط uSwitch به نظر می‌رسد که ناحیه نزدیک به دکمه home، نسبت به نسخه قبلی یعنی آیفون 5، کوچک تر شده است. عکس های دیگر نیز نشان می‌دهند که لبه های آیفون 6 نیز باریک‌تر شده اند تا گوشی به اندازه کافی کوچک باشد که هم در دست و هم در جیب شما به راحتی جای گیرد.

اطلاعات به دست آمده از طریق عکس های لو رفته همیشه جدی نیستند. اما سایت uSwitch برای اعتبار بخشیدن به اطلاعات خود به کد «6G» اشاره می‌کند که بر روی این گوشی نقش بسته است. بر اساس گفته های منابع تامین کننده زنجیره ای و تعمیرکنندگان آیفون در انگلستان، حرف G بعد از شماره مدل گوشی یک قرارداد رایج است؛ مانند آیفون چهار که به iphone 4G و آیفون پنج که به 5G مشهور بودند.

البته ممکن است این عکس ها اهمیت زیادی نداشته باشند که بدان معنی است که اطلاعات در مورد کوچک بودن گوشی و بزرگ بودن صفحه نمایش ممکن است اشتباه باشد.

با این حال، یکی از مشکلات گوشی های صفحه بزرگ، اندازه کلی آنهاست که اغلب برای کار نیازمند هر دو دست هستند. شرکت اپل در تلاش است که با گوشی صفحه بزرگ خود در این رقابت برنده شود و به آسانی با اندازه گوشی بازی می‌کند تا مطمئن شود که آیفون 4.7 اینچی به خوبی در دست کسانی جای گیرد که مایل به استفاده از گوشی با یک دست هستند.

بازدید 2197 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»