سه شنبه, 04 شهریور 1393 ساعت 02:11

اختراع نمای (دید) 360درجه مادون قرمز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مایکل دورچ در حالساختن ردگیرهای نظارتی تصویری برای یک پارک صنعتی در کلرادو بود که مشتریانش درخواست دوربینی برای نمایش کامل و از نزدیک اموالش مطرح کردند. آنها می خواستند مزاحمان را در تاریکی و از همه زوایا ببینند، اما چنین پوشش به هفت دوربین های مادون قرمز حرارتی و هزینه بیش از 100000دلار نیاز داشت. بنابراینمایکل دورچ و همکارش ظرف مدت چهار سال گزینه مقرون به صرفه ، ارزان و با کارایی بالاتری را تولید کردند. سیستم رادار حرارتی آنها پوشش دید 360 درجه مادون قرمز را فراهم می کند که می تواند مردم، آتش سوزی، وسایل نقلیه، و هذ مورد دیگر را ردیابی کند.
هسته چنین اختراعی، یک سنسور حرارتی در حال چرخش است. پردازنده به طور مداوم تصاویر را با هم متصل میکند تا تصاویر مطلوب وسیعی را ایجاد کند و نرم افزار هوشمند تعبیه شده در آن نیز تهدیدات را کنترل می کند.
یک دوربین کامل با قطعات جانبی آن در حدود 16000 دلار هزینه خواهد داشت که چند برابر ارزان تر از هر سیستم مشابه است و باید برای اولین نمایش خود در سال جاری آماده شود. مایکل دورچ می گوید اولین و بزرگترین بازار ، متعلق به امنیت شرکت ها است. اما خدمات جنگل، اداره حمل و نقل یوتا ، و حتی پنتاگون، نیز می توانند این اختراع را در رادار خود داشته باشند.
چگونگی عملکرد:
اشیاء گرم، افراد، موتور و لاستیک ماشین ها و غیره، نور مادون قرمز از خود ساتع می کنند.  یک دوربین چرخان تا 16 تصویر حرارتی را در هر ثانیه ضبط می کند، که نیاز به چند، دوربین گران قیمت را نیز مرتفع می کند. نرم افزار تصاویر را با هم برش داده و داده های حرارتی را با GPS برای نشان دادن موقعیت در اپلت رادار مانند به صورت سه زاویه ای نشان داده می شوند.

بازدید 2172 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»