سه شنبه, 18 مهر 1396 ساعت 03:33

این شست اضافی اصلا ترسناک نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دنی کلود، فارغ‌التحصیل کالج سلطنتی هنر، ثبت اختراع جدیدی کرده است که خودش آن را شست سوم می‌نامد. و با وجود این که بیشتر پروتزها اهداف پزشکی دارند، کلود به دنبال چنین هدفی نیست. او تصمیم ندارد که جای هیچ‌کدام از شست‌های شما را بگیرد، بلکه می‌خواهد یک شست دیگر در کنار انگشت کوچک دست اضافه کند.

شست سوم مانند یک دستکش روی دست جای می‌گیرد. این انگشت با دو موتور کوچک حرکت می‌کند – یکی از آنها شست سوم را از طریق پاها فعال می‌کند. حسگرهای متصل‌شده به انگشتان پا را فشار دهید و این حسگر از طریق بلوتوث به شستتان می‌گوید که باز یا بسته شود. خود شست با پرینتر سه‌بعدی و از رشته‌های پلاستیکی منعطف نینجافلکس (Ninjaflex) ساخته شده است. کول در وبسایتش می‌گوید: «تمام این اجزا مانند ترمز دوچرخه با کابل کنترل بودِن با پوشش و سیم تفلون به هم متصل شده‌اند.»

کول نشان می‌دهد که این اختراع شست با کارت‌ها بازی می‌کنند، گیتار می‌زنند، بلوک‌های اسباب‌بازی را روی هم می‌‌چیند، از یک آیپد استفاده می‌کند و موها را نوازش می‌کند. کسی در حال دست‌دادن با شست سوم دیده نمی‌شود زیرا این کار ممکن است ترسناک به نظر آید. کول دو مسیر آینده را برای شست اضافی متصور است. اهداف کاربردی وجود دارند، که آن را به یک ابزار قدرتمند مانند ساعت مچی تبدیل می‌کنند. اما استفاده‌های زیبایی‌شناسانه‌ای هم هستند، همانطور که کول در یک شست مینیمالیستی باریک نشان می‌دهد، که آن را به چیزی شبیه یک تتو تبدیل می‌کند.

 

کول در وبسایتش می‌گوید: « ارزش شست سوم در این است که به تمایل جامعه برای درنظرگرفتن گسترش انسان شتاب می‌دهد، و یک طراحی قابل‌دسترس و ملموس دارد. این وسیله، یک ابزار، یک تجربه و شکلی از ابراز خود را در اختیار می‌گذارد. هنگامی که ما شروع به گسترش‌دادن توانایی‌هایمان کنیم، و هنگامی که پروتزها را به شکل یک افزونه ببینیم، آن‌گاه می‌توانیم تمرکزمان را از «تعمیر‌کردن» ناتوانی‌ها به گسترش‌دادن توانایی‌ها منتقل کنیم.»

 

اختراع

بازدید 1013 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»