چهارشنبه, 30 فروردين 1396 ساعت 00:23

ثبت اختراع ربات هایی که می توانند چهره ارسال غذا را تغییر دهند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ثبت اختراع ربات هایی که می توانند چهره ارسال غذا را تغییر دهند

 

شاید دفعه بعدی که برای شام غذا سفارش می دهید، این ثبت اختراع به کارتان بیاید و پیکی که به در خانه تان می آید در واقع اصلا یک انسان نباشد!
روز پنجشنبه، فناوری های Starship عازم واشنگتن دی. سی. شد تا آخرین خدمات تحویل غذا با ربات را راه اندازی کند، که در آن ماشین های خودکار سفارش ها را از رستوران ها برداشته و به مشتریان گرسنه شان می رسانند.
Henry Harris-Burland مدیر ارتباطات بازاریابی شرکت فناوری های Starship می گوید «ربات های ما سفارش های غذای بیرون بر، خواروبار فروشی ها، و بسته های امانتی را در شعاع دو مایلی عرضه می کنند؛ آن توان حمل تا 20 پوند وزن را داشته و در یک ساعت در پیاده رو چهار مایل مسیر طی می کند».
ربات ها به صورت کنترل از راه دور عمل می کنند، اما (فعلا) یک فرد مددکار آن ها را در عرضه همراهی می کند. هدف نهایی داشتن ربات هایی است که خودشان به رستوران دارای سفارش مراجعه کرده و سپس غذا را به مشتری تحویل دهند.
Justin Hoffman مدیر عملیات در شرکت فناوری های Starship توضیح می دهد «ما یک مدل تقریبا 99 درصد خودکار را در نظر داریم که در آن می توان حس کنترل انسانی و بینش را حفظ کنیم».
برای آن هایی که نگران دزدان لادیست غذاهایشان هستند، ربات ها به یک هشدار مجهز شده اند که اگر فردی قصد گرفتن غذا را داشته باشد فعال خواهد شد و درپوش تنها توسط مشتری (از طریق یک اپلیکیشن) قفل گشایی خواهد شد.
و به این علت که نگرانی در این مورد وجود دارد که ممکن است از برخی افراد شغلشان را بگیرد، DoorDash، یک سرویس تحویل غذا که استفاده از ربات ها را شروع کرده است، اعلام کرده است که هدف آن ها استفاده از ربات ها به عنوان مکمل نیروی کارشان است.
Stanley Tang، موسس و مدیر محصولات DoorDash می گوید «من فکر می کنم ربات ها در واقع به خوبی برای فاصله های کوتاه یا سفارش های کوچک که معمولا یک انسان تمایلی به بردن آن ندارد، طراحی شده اند». این در واقع ما را قادر می سازد تا پیک هایمان را برای تحویل سفارش های پیچیده تر با مسافت های بیشتر به کار بگیریم.
همچنین ربات ها در حال حاضر در دو شهر دیگر امریکا، Fayetteville آرکانزاس و شهر Redwood در کالیفرنیا، و چهار شهر اروپا فعالیت می کنند.
به گفته Hoffman، «این رفته رفته به یک خدمات تحویل رباتیک در هنگام تقاضا برای هر همسایه در کل کشور تبدیل خواهد شد». شما می توانید خیال بافی کنید، فکرش را بکنید، ده ها یا صدها ربات در هر شهر. این همان چیزی است که ما به دنبالش هستیم.

اختراع

بازدید 2136 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»