سه شنبه, 04 شهریور 1393 ساعت 02:17

چاپگرهای سه بعدی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 ساخت نمونه اولیه ای کارآمد همواره فرایندی گران قیمت، پیچیده و زمانبر بوده است. ساخت یک نمونه اولیه مستلزم ریختن قالب هایی است که پلاستیک، فلز یا دیگر ترکیبات مواد درون آن ها تزریق خواهد شد تا ساختار اصلی محصول به دست آید.

همچنین نیازست قالب های متعددی برای بخش های مختلف ساخته شده و سپس به امید دست یابی به محصولی کارآمد، این اجزای مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته و به هم متصل شوند. اغلب قالب های اولیه نیاز به اصلاحاتی دارند تا بتوانند باعث عملکرد صحیح پیش نمونه شوند.

چارلز هال مخترع این مسئله را دریافت و راهی بهتر را برای ساخت نمونه های اولیه از مواد مختلف ایجاد کرده و چاپگرهای سه بعدی را اختراع نمود.

چاپگرهای سه بعدی دستگاه هایی هستند که مدل های سه بعدی را مستقیماً از تصاویر تولید شده توسط رایانه می سازند.

چاپگر سه بعدی با استفاده از فرایندی به نام تولید افزایشی، هرگونه موادی (پلاستیک یا پودر فلزات) را که در اختیارش قرار دهید به کار می گیرد تا تصویر رایانه ای سه بعدی از اختراع شما را به صورت لایه به لایه کپی کند. فرایند چنان دقیق است که نمونه اولیه ظاهر و عملکردی کاملاً شبیه به طرح دارد.

چاپگرهای سه بعدی نه تنها انقلابی در ساخت پیش نمونه ها ایجاد خواهند کرد، بلکه نحوه ساخت و توزیع بسیاری از محصولات را نیز دستخوش تغییر خواهند نموئد.

در آینده ای نه چندان دور، اگر دوچرخه، کفش، ظروف غذا یا هر چیز دیگری ببینید و علاقمند به داشتن آن باشید، می توانید طرحی فروشی از محصول را از اینترنت گرفته و آن را در خانه با استفاده از چاپگر سه بعدی رومیزی خود بسازید. این قابلیت چاپگرهای سه بعدی را به کپی کننده محصولات تبدیل می کند و همین امر دلیل قرار دادن آن ها توسط ما در جمع پنج اختراع با اهمیت برای آینده است.

بازدید 2139 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»