شنبه, 19 فروردين 1396 ساعت 00:40

یک برنامه رایانه‌ای که توسط یک نوجوان اختراع شده است می‌تواند مانند کانیا وست شعر بنویسد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک برنامه رایانهای که توسط یک نوجوان اختراع شده است میتواند مانند کانیا وست شعر بنویسد.

بر اساس گزارش‌های خبری، یک نوجوان در ویرجینیای غربی، در یک شرط‌بندی در انجمن برنامه‌نویسی دبیرستان به دوستانش قول داد که یک برنامه‌ رایانه‌ای بنویسد که می‌تواند مانند کانیا وست شعر رپ بسراید.

بر اساس گزارش کوارتز، رابی برت، 17 ساله، فکر می‌کرد که هوش مصنوعی (برنامه رایانه‌ای) بهتر از انسان می‌تواند این کارها را بکند. در انجمن برنامه‌نویسی دبیرستان به او گفتند که اگر می‌توانی ثابت کن.

برت با استفاده از یک برنامه متن باز (open source) و 6000 خط از شعرهای کنیا وست یک شبکه عصبی طراحی کرد که می‌تواند این ستاره رپ را تقلید کند.

بر اساس گزارش کوارتز، برت این پروژه را ظرف یک هفته کامل کرد و در جلسه بعدی انجمن آن را به دوستانش نشان داد.

برت می‌گوید، یک بعد از ظهر طول کشید تا بیشتر برنامه را بنویسم، اما چند روزی طول کشید تا نتایج برنامه رایانه‌ای را بهینه‌سازی کنم. بر اساس گزارش کوارتز این برنامه اکنون می‌تواند رپ بنویسد، حتی می‌تواند از مکث‌های نیمه مناسب استفاده کند.

برت یه کوارتز گفته است: «ابتدا فقط می‌توانست اشعار رپ موجود را مرتب‌سازی کند، اما اکنون می‌تواند اشعار را  کلمه به کلمه بنویسد». 

در ابتدا مشکل، تعیین جایی بود که هوش مصنوعی اشتباه می‌کرد؛ برت می‌گوید که یافتن آن مشکل بود چون مدلهای یادگیری ماشین خیلی واضح نیست.

به همین خاطر او مجبور شد از یک برنامه متن باز و نرم‌افزارهای مختلفی جهت پالایش برنامه هوش مصنوعی استفاده کند.

در حال حاضر، برت در حال طراحی برنامه‌ای است که می‌تواند انواع مختلفی از هنر را تولید کند. برای مثال، طبق گزارش کوارتز او یک شبکه عصبی طراحی کرده است که می‌تواند ملودی‌های پیانو بنویسد. مرحله بعدی هنر انتزاعی است.

اختراع

بازدید 2055 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»