یکشنبه, 09 شهریور 1393 ساعت 11:16

Tinder گزینه هایش برای کسب درآمد را محدود می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Tinder که بیش از یک سال است جویندگان عشق را که با لمس تلفن های همراه هوشمند خود در پی یافتن آن هستند، به یکدیگر می رساند، برنامه های درآمدزایی خود را به سه نوع ارتباط محدود کرده است. بری دیلر، رئیس شرکت Tinder-backer IAC/InterActiveCorp، اعلام کرد که نرم افزار «قرار ملاقات» در حال بررسی سه رویکرد است: اشتراک، تبلیغ و یا «freemium» (که در آن دسترسی اصلی رایگانست و خدمات اضافی هزینه دربر دارند.

دیلر در مصاحبه ای در دفتر مرکزی Bloomberg در نیویورک گفت: «ما زمینه های کوچک زیادی برای کسب درآمد داریم که به مرور زمان می توان مبالغ هنگفتی از طریق آن ها به دست آورد.»

 Tinder یک برنامه کاربردی دلال ازدواج (ارتباط) است که حول یک سؤال ساده شکل گرفته: «آیا من آنچه را می بینم دوست دارم؟». کاربران با حساب فیس بوک خود وارد برنامه شده و نام، سن، تصاویر و تمایلات جنسی خود را بارگذاری می کنند. سپس یک تصویر که با مشخصات کلی کاربر مطابقت دارد ظاهر می شود. اگر به آن علاقه دارید، آن را به سمت راست بکشید وگرنه به سمت چپ هلش بدهید. اگر هر دو کاربر تصویر یکدیگر را به سمت راست بکشند، آن ها از طریق سیستم پیام رسانی برنامه به هم متصل می شوند. به گفته دیلر، همین سادگی راز محبوبیت این برنامه کاربردیست.

اما چیزی ساده را می توان به راحتی کپی کرد. برنامه Hot or Not نیز مدل نظر دهی مشابهی به وسیله کشیدن به طرفین دارد و با نشان دادن نمره جذابیت به کاربران، یک قدم هم فراتر رفته است. وبسایتی دیگر به نام Coffee Meets Bagel نیز ظهر  هر روز موردی را برای ارتباط نمایش می دهد که می توان آن را قبول یا رد کرد.

اگرچه Tinder موفق به جذب پایگاهی از کاربران علاقمند شده است اما این کسب و کار در حال حاضر هیچ درآمدی عاید نمی کند. هنگامی که Tinder بر کسب درآمد متمرکز شود، می تواند از مهارت شرکت مادر بهره گیرد. IAC که کسب و کارهای اینترنتی را درون مجموعه شرکت تدوین می کند، سایتی دارای حق اشتراک برای ملاقات به نام match.com (که ظرف سه سال فروش خود را به 788 میلیون دلار افزایش داده) و OkCupid را نیز اداره می کند. IAC شرکت هایی فرعی، مانند Ticketmaster در سال 2003 و Expedia در 2005، را تأسیس کرده است. اما طبق گفته دیلر، شایعات پیرامون Tinder متفاوتند.

دیلر گفت: «از زمان آغاز به کار اینترنت تا کنون مشغول ایجاد کسب و کارهای آنلاین بوده ام. هرگز شمار افرادی را که برای خرید تکه ای از Tinder به در می کوبیدند، نداشته ام.» و دیلر تمام آن پیشنهادهای خرید را به سمت چپ هل داده است.

بازدید 2289 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»