سه شنبه, 08 مهر 1393 ساعت 09:51

قوانین کپی رایت WTO

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ایران و سازمان تجارت جهانی، الحاق و عضویت در سازمان تجارت جهانی و موافقت نامه های بین المللی کپی رایت

دولت ایران با ممنوعیت هایی که توسط قوانین کپی رایت سازمان تجارت جهانی ایجاد می شود موافقت نکرد و اقدام به توزیع رایگان و بدون مجوز نرم افزارها، انهم در سطحی گسترده کرده است.  لینوکس، که در کشورهای با مالکیت معنوی قوی (IP) هم ازادانه تولید می شود، در ایران نیز با محبوبیت بالایی در حال رشد است.

ایران وقتی به طور کامل به عضویت سازمان تجارت جهانی درامد، باید این وضعیت را تغییر دهد، چرا که اعضای سازمان تجارت جهانی باید از قوانین کپی رایت این سازمان تبعیت کامل کنند. با این حال، ایالات متحده پیش از این 22 بار عضویت ایران را در سازمان تجارت جهانی وتو کرده است، و از سال 2007 به طور صریح از پذیرش عضویت کامل ایران در سازمان تجارت جهانی امتناع می کند . بنابراین، به عنوان یک ماده در روابط متقابل، بیان کرده که حاضر نیست قوانین کپی رایت در سازمان تجارت جهانی را رعایت کند. و از حق حاکمیت خود برای عدم تغییر قوانین مربوط به کپی رایت استفاده کرده است.

تولید کنندگان دارویی ایران به واسطه حمایت مالکیت معنوی دولت ایران بسیار آسیب می بینند. ایجاد یک مولکول برای درمان ترکیبی در دیگر کشورها به عنوان یک اختراع ،حمایت آن کشورها را به همراه دارد. با این حال، در حالی که ضعف پایبندی به قانون حق ثبت اختراع در ایران ادامه دارد، انتظار می رود این مشکلات، موانع قابل توجهی را برای شرکت های ایرانی مخترع در بازار جهانی ایجاد کند.

بازدید 3017 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 مهر 1393 ساعت 09:51
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
م2
م2 (2)
م2 (3)
م2 (4)
م2 (5)
م2 (10)
«
»